Novinky

:-)

28.10.2014 Štěpánov - 2. ročník Memoriálu Josefa Václavského
Xara ze Šternberské strže - kategorie ZZO 4. místo (los)

25.10. 2014 slaví IRISKA - 11. narozeniny!
Již 3 roky startuje na závodech se svou parťačkou, mojí vnučkou - Lucinkou Pustějovskou. Dost dobře jim to spolu čuchá, výsledky jsou čím dále lepší. Vzhledem k věku Irisky uvidíme, jak to bude dál... Irisce - mému zlatíčku, hodně, hodně zdraví a ještě hodně dlouhou stopu života !!!

11.-12.10.2014 MR ČR stopařů 2014 - mládež ČKS, Suchdol nad Odrou
Letošní ukončení sezony dopadlo výborně! Lucinka s Iriskou závodily v kategorii mládež. První den, stopa FPr3 - na hlíně, rozhodčí Jiří Vychodil - 96 bodů. Druhý den tráva, rozhodčí Bc. Jiří Lasík - ​100​ ​bodů​​​. ​S celkovým početem 196 b. ​se umístila na 1. místě a získala titl.​ MLADÝ MISTR ​STOPAŘŮ ​2014​

4.- 5. 10.2014 VZ stopařů na MR dle IPO FH - ZKO Meziboří - Březno u Chomutova. Rozhodčí byl p.Theodor Krajčí, terén tráva, příšerná mlha.
Lucinka s Iriskou - body 66+91 (velká smůla), 7. místo a Iriska obdržela již druhý ​titl. CACT​​​
Derika a já - body 87+90, 4. místo a obdržela ​titl. rez. CACT
Škoda, že nominace na MR ani jedné z nás nevyšla, ale i tak to byl moc pěkný závod!
FOTKY I, FOTKY 2

27.9.2014 STOPAŘSKÝ ZÁVOD - ZKO HOLEŠOV
Stopařský závod z možností zapsání zkoušky FPr1-3.Rozhodčí byl p.J. Matula. Závod proběhl na trávě na tamním letišti. Tohoto závodu se účastnila celá naše kníračí parta: Zdenka Stránská s Avatarem pro Marii, Hanka Konrádová s Andorou pro Marii, Lucka Pustějovská s Iriskou, já s Derinkou a výjímkou byla Lenka Tomková s NO Zira Goha. Nejvíce se dařilo Hance + Dorči, splnily zk. FPr 2 a to na 100 bodů!!! Lucka s Iriskou to pojaly jako trénink před nastávajícím VZ v Meziboří a to na 96 bodů a umístily se ve FPr3 na 2. místě. Ostatním, včetně mě se nedařilo. My s Derčou jsme skončily na 1.lomu. Po proběhnutí zajíce se Derina již nedovedla koncentrovat a tak byla stopa ukončena.

6.9.2014 VZ stopařů mládeže - ČKS, Veřovice
rozh. Bc. J. Lasík; Lucinka s Iriskou se zúčastnily ve Veřovicích VZ stopařů mládeže. Dosažených 87.bodů stačilo na 1.místo a nominaci na MR 2014. Body mohly být daleko lepší, škoda opakovaných povelů při rozcházení od předmětu. Nedá se nic dělat, Iriska je již starší dáma a začíná hůře slyšet. Moc jim gratuluji a mám radost z postupu na MR, které by se mělo konat 11.-12.10.2014 v Suchdolu nad Odrou.
FOTKY VEŘOVICE

24.5.2014 OKV Horka nad Moravou
Poli ze Šternberské strže - Iriska, dostala od p. rozh. Jablonské PL, moc pěkný posudek a tím splnila podmínky pro udělení VETERÁN ŠAMPIONA. Při této výstavě proběhla bonitace - Xara ze Šternberské strže byla odbonitovaná s kodem 01/5ASy/5; p.rozh. A. Zaoralová.
Ve finálových soutěžích DÍTĚ + PES Hanička s Xarinkou obsadily 1. místo.
FOTKY HORKA

26.-27.4.2014 18. roč. Stopařského přeboru v Novém Malíně
Lucinka si s Iriskou zazávodily v kat"B" a z celkového počtu 19 závodníků se umístily na   2. místě - 90+95 bodů. Lucinka ještě navíc byla vyhodnocena jako nejmladší závodník - mládežník.
FOTKY MALÍN

19.4.2014 Dolní Přím - KK Probluz, MČR KCHK - stopařů
rozh. I. Skalická, Iriska obs. 1. místo a stala se pro r.2014 MISTREM REPUBLIKY ve stopách
FOTKY PROBLUZ

12.-13.4.2014 BSS Frýdlant nad Ostravicí - IPO-FH


Krásný a šťastný rok 2014 !!!


25.-26.10.2013 MČR mládeže stopařů MSKS, Stará Ves u Rýmařova,
rozh. J.Strach, M. Prokopová - dle ZVV1, FPr 2. Tohoto MR se Lucinka zúčastnila s Iriskou a obsadila 1. místo - 94 b. V celkovém hodnocení 4. místo - není členem MSKS.
FOTKY STARÁ VES

12.-13.10.2013 VZ na MR stopařů Javorová skála - Jistebnice
Tohoto VZ, dle FH2, jsem se zúčastnila s Derikou, rozh. T. Krajčí. Myslím, že lépe už to dopadnout nemohlo :-)
12.10.- 1. místo, 94 bodů - udělen titl. CACT
13.10.- 1. místo, 92 bodů - udělen titl. CACT
FOTKY JISTEBNICE

5.-6.10.2014 2. roč. BSS - IPO FH

28.9.2014 Mini závod kníračů + branný závod, Štěpánov, rozh. J. Štos
MINIZÁVOD ŠTĚPÁNOV

14.9.2014 VZ na MČR stopařů mládeže ČKS, Suchdol nad Odrou
Lucinka s Iriskou a za silného deště vybojovaly 2. místo - 88.b.Rozhodčím byl p. V Košťál.
FOTKY SUCHDOL

22. 6. 2013 CSKV Horka nad Moravou
Poli ze Šternberské strže tř. veterán, V1, ČKŠ - V, ISPU cert.- VeteránDerika Apovery tř. pracov. V1, ČKŠ, CAC, ISPU cert., sérii doplnila a má splněného Klubového šampiona
Avatar pro Marii tř. ml. V1, ČKŠ - J, CAJC, sérii doplnil a má splněno Klub. Junior Šampiona
Alfréd Big pro Marii tř. ml. V2, ČKŠ rez., CAJC rez.
Andora pro Marii tř.ml.V1, ČKŠ- J, CAJC, sérii doplnila a má splněno Klub. Junior Šampiona
U všech test na barvení srsti - negativní.
Výstava pořádaná Olomouckou pobočkou, jejíž jsem členem se vydařila! Jsem moc spokojená a hlavně mlaďochům do budoucna přeji další krásné výstavní úspěchy. Fredinek, který skončil vždy jako druhý, nemusí litovat, protože je to moc krásný pes a jeho čas teprve přijde. Moc děkuji jeho úžasné paničce paní Petře Nesvadbové, která jako sponzor mj.zaštiťovala tuto CSKV. Nemůžu opomenout Zdeňku Stránskou a Hanku Konrádovou, kterým gratuluji ke splněným Junior Šampionům a dík za jejich péči a lásku ke svým psím miláčkům!
Fotky z akce I, Fotky z akce II1. 6. 2013 -
Krásné fotky z podzimního Zahradiště


27. 5. 2013 Děcka slaví 1. narozeniny

Jak strašně moc ten čas letí....jak rychle vyrostli: Abar, Agent Jeff, Alex, Alfred Big, Arnie Fešák, Avatar, Agila, Andora, Arzita.
Slaďoučká "Tyrkyska"- Alexis pro Marii - můj miláček, nepřežila tragickou nehodu. Odešla v 7. měsíci za duhový most, odkud není návratu. Milovala jsem Tě, byla jsi moje velká favoritka.
Dětičky dnes mají 1 rok!!! Přeji jim stálé zdraví a hodně šťastných chvil se svými suprovými pánečky. Pánečkům pevné nervy, hodně trpělivosti a díky za Vaši péči !!!

25. 5. 2013 - OKV Horka nad Moravou, rozh. Ing. D. Kotalová
Avatar pro Marii - V1,VT, ČKŠj
Alfred Big pro Marii - V2, rez. ČKŠ
Andora pro Marii - V1, VT, ČKŠj + Nejhezčí mladý výstavy
Derika Apovery - V2, rez. ČKŠ
Děkuji za reprezentaci :-)

18. 5. 2013 OKV Brno - Šlapanice, rozh. MVDr. P. Pavelek
První výstava.... první výstavní křest si užily "dětičky" Avatar a Andora. Oba byly přihlášeni do tř. mladých. Výsledek : V1,VT, ČKŠj - potěšil nejen mě, ale i jejich bezva paničky Zdenku a Hanku. Díky!

26. - 28. 4. 2013 ZKO Nový Malín a Policie ČR,
16. ročník Stopařského přeboru
Derika - kat. "B" - 1. místo
sobota: Stopa v dosti vysoké řepce, tvar - oblouk, ostrý lom., (3 specific.předměty 2x3cm, patrona)
neděle: Stopa položená na mulčovaných pastvinách, silný vítr, zapáchající, tlející tráva, lomy pr.+ ostrý, křížení, 2 specif. předměty
Iriska - kat. "C" - 6. místo
pátek: Praktická stopa 3,5 km, 3 předměty (bota, tužka, sirky), přes různé terény a komunikace, čas na vyprac.1hod. Celá stopa byla v rychlém tempu, sama jsem ji podezírala, že se napojila na nějakou cizí stopu. Opak byl pravdou! Celou dobu šla přesně po stopě, bohužel velká bodová stráta za nenalezené předměty, a to proto, že předměty byly zvednuty omylem jiným psovodem. Ztráta 80b udělá své.
sobota: Vyhledání nábojnic -10x10 m, přesto že jsme měly natrénované, nezadařilo se. Stopa - 5 hod.stará, pastvina, pr.+ ostré lomy, křížená
neděle: Stopa - 3hodinovka s vyhledáním nášlapu ze čtverce 20x20m
Závod se vydařil a byla jsem vcelku spokojená. Největší radost mi udělala Iriska na prakticé stopě. Kat. "C" byla nejtěžší skupina, obsazená převážně profesionálními, policejními psovody. Deričino první místo, velký bodový náskok v nejvíce obsazené kategorii "B" (17. závodníků) mě potěšilo, i když chyb jsem si vědoma a vedou k zamyšlení.

27. 4. 2013 Den knírače v Horce nad Moravou
Lovecká chata, pořadatel CHK - Olommoucká pobočka.
Byl připravený seminář s Pavlem Markuskem, trenérem a figurantem, který se každému věnoval samostatně - ať již v obraně, nebo poslušnosti. Zkušené chovatelky - Jana Dostálová a Martina Běhalová poradily jak s úpravou srsti, výstavou, chovem atd. Celková atmosféra byla velmi srdečná a přátelská a celá akce měla velmi pozitivní ohlas. Škoda, že jsem se osobně nemohla zúčastnit, a to z důvodů účasti na "Stopařském přeboru", který se konal ve stejný den. Bylo tam však velké zastoupení mých "dětiček". Agila a Agent Jeff sem přijeli až z Třince a taky domácí Andora s Alexem. Za zdařilou akci patří dík všem pořadatelům Olomoucké pobočky.

20. 4. 2013 Horní Bříza - 10. Mistrovství ČR kníračů- stopařů + 8. roč. Memoriálu Tomáše Povy. Mistráku jsem se zúčastnila s Iriskou i Derikou. Počasí nám vůbec nepřálo a propršelo celý závod. Derika stopu nedošla, nepřekonala zájem o zvěř, skončila na 5. místě. S vypracováním stopy Irisky jsem také nebyla spokojená. Bylo tam spousty ověřování a neoznačený 1 předmět. V celkovém umístění Iriska skončila na 2. místě.

leden 2013 -Holčičky a zima...
Máme tak trochu zimní prázdniny! Sníh milují a taky dlouhé procházky. Jinak se opakovaně účastníme semináře na pokračování PM (pozitivní motivace ve výcviku) které vede RNDr. Danuška Šubová. LEDEN 2013

AVATAR již má svou novou rodinku! Zdravotní problémy Tarova pánečka přiměly k tomu, aby se mu hledal nový domov a majitel. Nerad se s ním loučil a smutku bylo až dost. Zajímá se o Avatara dál, sdílí každý jeho pokrok a úspěch ve výcviku. Dopadlo to velmi dobře a Tar má již 3 týdny novou paničku. Zdenka Stránská, moje kamarádka, je velmi zkušená cvičitelka a chovatelka, takže nemohlo to dopadnout lépe. Velice rychle si na sebe zvykli. Je to super dvojka!


1.1.2013 PF 2013
"Nejkrásnějším dárkem na světě nejsou věci,
ale chvíle, okamžiky, vteřiny.
Rodí se předsevzetí průzračná a čirá!"

Dovoluji si Vám popřát mnoho úspěchů v novém roce 2013 !
Marie + holčičky

Bilancování roku 2012 - byl to pro mně z hlediska chovatelského rok velmi úspěšný. V naší CHS pro Marii se Derice Apovery narodilo 10 nádherných štěňátek - 6 pejsků a 4 fenky. S odstupem času, kdy dětičky již mají 7 měsíců a trochu povyrostly, můžu být velmi spokojená. Všichni se dostali do rodin a mají pánečky, kteří jim poskytují veškerou lásku a péči. Tímto bych jim chtěla poděkovat a popřát hodně trpělivosti při výchově a výcviku. Jak se říká "Trpělivost přináší růže!"
Sportovní shrnutí: I tady jsme nezahálely. Něco se podařilo více, něco méně. Radost mi udělala Derča, kdy po mateřské splnila nejvyšší stopařské zk. IPO-FH 1+2. Obě holčičky se účastnily MR kníračů a několika stopařských závodů. Iriska účast VS na MR stopařů. Více je uvedeno v jejich profilech. Pro letošní rok mám nějaké plány a vize, rozhodně máme na čem pracovat, co zlepšovat a k tomu potřebujeme chuť a hlavně zdraví!!!!


8.11.2011 Štěpánov

Úspěšně zakončená sezona! Derika splnila excelentně IPO - FH2 na 97 bodů, rozh. pan Jiří Vychodil. Pochopitelně mám velkou radost zejména proto, že po změnách tréniku (cca 14 dní) se zadařilo. Jsem si ale vědoma chyb, které jsme udělaly a tak máme na čem pracovat příští sezonu.

19.-21.10.2012 Zahradiště - 1. ročník "Praktická stopa"
S Iriskou jsem se účastnila závodů V krásném prostředí Vysočiny - rekreačním středisku Zahradiště, U jezera . Bylo to setkání stopařů, které pořádala Kynologická záchranná jednotka ČR. Šlo o získání a výměnu zkušeností s různými metodikami výcviku pachových prací - od sportovně zaměřených, TART, záchranářských až po mantrailing. Organizace a celý závod byl profesionálně připravený. Těšíme se na další ročník!

20.10.2012 Štěpánov, závod k 60. výročí organizace
Osobně jsem se závodu neúčastnila, protože jsem byla přihlášená na Praktickou stopu do Zahradiště, ale Lucinka s Xarinkou to zvládla moc dobře.V kateg. ZZO se umístila na 6. místě z 10 účastníků. Byla také nejmladší účastník soutěže!

13.10.2012 KK Hvězda Šternberk - zkoušky IPO, rozh. M. Kašpar
Derika splnila zk. FH1 na 78 bodů. Přesto, že byl ideální terén i počasí, osobně s tímto bodovým skórem nejsem spokojená. Řešila hraboše a dělala si co chtěla! Musím to řešit!!!

21.- 23.9.2012 Hodonín VS-FH2 na MČR stopařů
Rozh. V. Košťál, terény - tráva
22.9. Irisce se stopa nepodařila, skončila na 8. místě, 23.9. Iriska - 4 místo.
Po všech stránkách zdařilý závod, setkání s příjemnými lidmi. Jižní Morava je okouzlující. Foto z AKCE.

8.9. 2012 ZKO - Frýdlant nad Ostravicí - Beskydský stopařský speciál 1. ročník, Kat. FH 2, ZPS 1

První ročník stopařského speciálu se Zbyňkovi Novákovi a jeho kolektivu moc povedl. S oběma holčičkama jsme nastoupily do kateg. FH2.- rozh. Radovesnický. Profesionálně připravený závod! Budeme se těšit na jeho další ročník! Foto z akce ZDE.

31.8.-2.9.2012 MR kníračů ve výkonu + speciální závod
Účastnila jsem se s oběma velkýma kníračkama spec. závodu ve stopách, dle FPr3 -rozh. pan Ševčík.
Iriska - 2. místo, Derika - 6. místo. Musím pochválit organizaci a celý průběh mistrovství. Pan Vídrna - hl. výcvikář KCHK se svým týmem připravili super závod.

13.8.2012 Štěňátka velkých kníračů jsou zadaná! Všech 10 raubířů již má svého majitele a jsou již v nových domovech a to po celé republice i v zahraničí. Abar - Rýmařov, Agen Jeff - Třinec, Alex - Uničov, Alfred Big - Bohuňovice u Olomouce, Arnie Fešák - Liberec, Avatar - Boskovice, Agila - Třinec, Alexis - Košice, Slovensko, Andora - Střelice u Olomouce, Arzita - Švýcarsko (čeká na vyřízení a dodržení nutných formalit). Jsem moc ráda a vážím si toho, že si nové paničky a páníčči vybrali štěňátko právě z mé CHS. Doufám, že budou spokojeni. Budu se těšit z každé noviny, z každého úspěchu a vždy se s nimi ráda pozdravím. Přeji jim a jejich pejskovi hodně zdraví, lásky a hodně šťastných a spokojených společně strávených chvil. 5.8.2012 Poslední fota: Abara, Arnie Fešáka a Arzity.

Máme volného 1 pejska + 1 fenečku
oba jsou moc typově pěkná, živá štěňátka, vhodná jak na práci, výstavy nebo jako rodinný pes. Jsou vychovávaná v rodinném prostředí, plně socializovaná, zvyklá na děti, zvířata. Chovatelský servis, kupní smlouva, jsou odčervená, vakcinovaná, tetovaná + čipovaná s Europasem. Moc jim přeji hodné páníčky a aby šli co nejdříve do nových rodin. V případě dotazů neváhejte zavolat!
http://marielo.rajce.idnes.cz/Pes_ARNIE_fenka_ALEXIS

Vrh ,,A" - 10 nádherných, vyrovnaných štěňátek, 6 pejsků + 4 fenky
http://marielo.rajce.idnes.cz/Vrh_A

5 týdnů stará štěňátka
Jsou na jedné straně hravá, miloučká, mazlivá a draci, raubíři a doslova pyraně na straně druhé.
http://marielo.rajce.idnes.cz/....a_co_takhle_pyrane

7.7.2012 KK Hvězda Šternberk, ing.Novák , zk. KJ Brno.......
jednou se začít musí.....Lucinka + Xara zk. ZOP pokořily svou 1. zkoušku. Lucinka nervózní nebyla, zato já ano, jako bych tu zkoušku dělala sama. (Ale to jen proto, že jsem jí to moc přála). Nebylo to bez chybiček, ale myslím, že o nich Lucka ví :-)
http://marielo.rajce.idnes.cz/.....jednou_se_zacit_musi

22.6.2012 Máme jména!!!!!
Štěňátka budeme tetovat i čipovat. K odběru budou od 15. 7. 2012. Jména našich prcků:
Pejsci: ABAR, AGENT JEFF, ALEX, ALFRED BIG, ARNIE FEŠÁK, AVATAR
Fenky: AGILA, ALEXIS, ANDORA, ARZITA 
...a jejich první trénink:
http://marielo.rajce.idnes.cz/.....prvni_trening


21.06. 2012
3. týden štěňátek...už se začínají "vybarvovat"...
http://marielo.rajce.idnes.cz/Kazde_mimino_musi_byt_na_kozesince
http://marielo.rajce.idnes.cz/Krupicove_mlsani_Poznavani......

12. 6. 2012 .... tak nám postupně miminka rostou...průběžně doplňované fotky 14denních štěňat
http://marielo.rajce.idnes.cz/stenatka

7.6.2012 Štěňátka prospívají, mají 10 dní, jsou silná, vyrovnaná.
Jejich váha se nyní pohybuje kolem 1500g. K odběru budou od 16.7. 2012!!! Ještě máme volné 4 pejsky a 1 fenku!!! Informujte se! Ráda Vám podám informace!!!

28.5.2012 - MÁME ŠTĚŇÁTKA !
Ze spojení  Frajera Frankieho z CHS paní Petry Rohlenové a naší Deriky Apovery se narodilo 10 štěňátek  6 pejsků (450, 570, 560, 490, 470, 470 g) a 4 fenky (460, 400, 500, 470g). Porod proběhl bez problémů, vše je jak má být. Mamča Derika je spokojená a štěňátka si náležitě hlídá. Štěňata budou k odběru kolem 20. července  :-).

 15. 5 . 2012 Olomouc - Den Knírače
Akce pod záštitou Olomoucké pobočky KCHK. Za fotky dík autorce Dáše Gavendové.

http://hafanatek.rajce.idnes.cz/Den_knirace_15.5.2012

27.-29.4.2012 ZKO Nový Malín a Policie ČR -16.ročník stopařského přeboru
Letos již po páté jsme se s Iriskou zúčastnily tohoto tradičního závodu. Velmi jsem se na akci těšila, jde o příjemné setkání s pejskaři a výborně připravený závod. Velké díky patří Radkovi Morávkovi a jeho týmu za špičkovou přípravu celé akce. Derča se z důvodů březosti soutěže neúčatnila a s Iriskou jsme byly přihlášeni do skupiny C, ještě s dalšími 14 NO (převážně policejními psy).
1.disciplína - 3,5 km dlouhá, 2 hod.praktická stopa, terén: osení, tráva, vysoká řepka, polní cesta, remízky, les, koleje, bažina, frekventovaná silnice. Doba na vypracování 1:20, každý šel sám, bez rozhodčího, kladeče. Nedovedla jsem si představit, jak to zvládnem. Irisa nasadila tak vražedné a jisté tempo, že jsem byla přesvědčená, že jde po čerstvé. Došly jsme však v nejrychlejším čase, napřímo, pouze s jedním předmětem a vyštěkáním nalezené osoby. Byla jsem moc spokojená, byl to pro mě velmi silný zážitek, který mě ujistil, jak se vyplácí svému psu věřit.
2.den - vyhledávání nábojnic, pouze 1 z 5, pro nás moc vysoká tráva. Vynahradily jsme si to na 5hod stopě, kde jsme byly druhé nejlepší -85b, za vedra a silného větru.
3.den - stopa 3hod s nášlapem ve čtverci 20x20, dle policejního řádu, kdy se zvlášť hodnotí práce ve čtverci. Naše nezkušenost s touto disciplínou a špatné povětrnostní podmínky nám přinesly výsledek 0/0 a katapultovaly nás až na 11. místo.
Byl to úžasný závod s velkou konkurencí, který nám oboum přinesl nové zkušenosti a mně přesvědčení, jak je Iriska suprová!

23.4. 2012  
ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA !
Ultrazvuk potvrdil Deričinu březost. Kolik bude přírůstků se dovíme až ve finále, t.j. kolem 29. května, kdy je předpokládáný termín porodu.


27.3. 2012 Krytí Deriky - Frajerem Frenkiem Goldest Danubius - vícemistrem světa 2011, majitelky a chovatelky Petry Rohlenové - CHS Goldest Danubius

www.goldestdanubius.eu
V Jílovišti u Prahy jsme na námluvách strávili příjemné dva dny. Jestli budeme chovat? Brzy uvidíme!!!

16.2.2012 Dnes slavíme 3. narozeniny naší Derinky!
Blahopřejeme i jejím skvělým "D" sourozencům! Hodné páníčky už mají, takže hodně zdraví a pochopitelně další a další super úspěchy!!!

4.-5.2.2012 DUO CACIB Brno
sobota 4.2. - DERIKA APOVERY -tř. pracovní získala od švédské rozh.E.Liljekwist-Borg známku V1, CAC a tím splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPION !
neděle 5.2. - tř. pracovní rozh.Dolejšová známku V1, CAC. DERIKA se tak přiřadila ke svým sourozencům DARICE (KIKINĚ)-ČR, DERIK (KABIR) -SR, DRAK -SR, DRAKKAR-SR, kteří již titul získali. Chovatelka CHS Apovery Nikolle Kučerová může být spokojená!!! Více na
http://www.apovery.cz

8.1.2012 Tovačov - školení záchranářů  z celé Moravy
školitelé: rozh. K. Štibora, K. Pavlík. Na programu bylo seznámení s novým Mezinárodním zkušebním řádem FCI a IRO - pro zkoušky záchranných psů. Dotazů, ale i podnětných připomínek bylo dost. Škoda jen, že zcela určitě některé neprojdou. Ale to je věc další polemiky....V únoru plánujeme krytí naší Deriky !!!

18.12.2011 Štěpánov ,, Naše poslední letošní akce" - Vánoční klubový závod
p. rozh. Jaroslav Štos, Xara s Lucinkou v kat. ZZO - 3. místo, Iriska ZM- 1. místo, Derika ZVV 1. a 3.místo

29.11.2011 Praktický seminář o pozitivním výcviku psů
MVDr. Martina Klimešová - www.amonra.cz
Tento seminář uspořádalo olomoucké sdružení přátel psů "Canis familiaris" - Dr. Danuška Šubová. Akce se zdařila, všichni spokojeni. Díky !

20.11.2011 Zbraslav - "Stopy- problém týkající se křížení stop" -MVDr. Ivo Srb.
S Dr. Srbem jsem se seznámila před 2 lety na semináři ,,Metody přesného stopování". Tento způsob se mi zalíbil a začala jsem ho využívat na stopách pro Deriku ( u Irisy je příprava stop "klasická").

19.11.2011 KK-Neředín, rozh. p. J. Matula
Naše poslední letošní zk. ZVV1: Stopa - 87- řidší osení, bez označení posledního předmětu t.j.-10b; poslušnost - 83 - klasika (nic moc, pěkné překážky); obrany - 83 - chyby, makety, figurant P. Soukop

30.10.2011 - ZKO Štěpánov
Zkoušky NZŘ, rozh. p. MVDr. J. Glisníková. Ve zkratce bych tyto zkoušky nazvala ,,I psi mají své dny". ZVV1 - tato zk. pro Derču skončila ,,N". Původně jsem na zkoušky ani nechtěla nastoupit, protože vím o našich problémech, které řešíme, přesto jsem nastoupila a udělala jsem chybu, která mně mrzí. Poslušnost - utahaná, nekoncentrovaná, zbytečné chyby - 79b. Obrana - nezažité spojení (obíhání zástěn s vyštěkáním) a..."písk". Stopa -100b !!! - ta se nám opravdu povedla, velká pochvala od paní rozhodčí. Derča šla rozvážným tempem velice přesně a také s přesným označením předmětů. Stovková stopa mi udělala radost, vždyť je naše první! Ale co to ostatní.......????..Budeme na tom muset holt tvrdě zapracovat!!!

29.10.2011 KK - Hvězda Šternberk
Derča splnila zk. BH, rozh. p. M. Prokopová.

22.10. - 23.10.2011 - Chropyně
Víkendový seminář poslušnosti s p. Jiřím Ščučkou v KK, pořádané KK 1. sportovní Přerov a Milou a Pepou Brázdilovými. Seminář považuji za velmi zdařilý! Teď jen to nejdůležitější - převést vše do praxe.
 
9.10.2011 - KK Hvězda - Šternberk, Stopařský závod
- kateg.C, rozh. pí. M. Prokopová Derika-2.místo, Iriska-3.místo z 8 závodníků. Poděkování všem, kteří se na tomto 1. ročníku podíleli a tuto akci zorganizovali. Stopařských závodů je jak šafránu, jsou náročné nejen na čas, ale zejména na terény. Věřím, že tento závod bude mít pokračování a tím i tradici!
http://www.rajce.net/a5546542

1.10.2011 - Vlkoš, rozh. p. K. Štibora, Derika složila záchranářskou zk. ZZZ
2.10.2011 - Vlkoš, rozh. p. K. Štibora, Derika složila mezinár. záchr. zk.-stopy RH-E/F a Iriska zvládla mezinárodní záchr. zkoušky - stopy RH-FA
Terény na stopách byly dosti hrudovité, suché a osení bylo velice řídké. Přesto dopadly stopy pro všechny dobře! Bylo nádherné počasí - až moc teplo a psi proto byli hodně unaveni. Holčičky se moc snažily!!


17.9. - 18.9.2011 - VZ stopařů na MČR - České Budějovice - rozhodčí pí. Renata Machová
Tento závod jsme si s Iriskou opravdu užily. Soutěž byla výborně připravena po všech stránkách, skvělé bylo přátelské setkání s lidmi, kteří ve stopařině dosahují vynikající výsledky!
1. den se nám nedařilo - 78 b. Vedro, Irča v plném hárání, tak byla hodně unavená a udělala spoustu zbytečných chyb,vypadla z tempa, znavená stopu dokončila na přidaný povel. Moje velké zklamání!
2. den přálo počasí - bylo pod mrakem, mokro (takže super) - 90b. Bodová ztráta na předmětech(2x3b.), i když se zastavila, ale rozešla se a 1x pomalé označení...a hned mínus 4b(...to si myslím,že bylo dost!). Jinak sledování stopy, křížení , vypracování lomů, naprosto čistě a bez chyby.
Závěrem ale NEČEKANÉ a milé překvapení: Byl nám udělen titul CACT!!!
http://www.zkoplana.estranky.cz/clanky/novinky-2011.html
http://www.rajce.net/a5444619 


10.9.2011 Úvalno - Celostátní speciální výstava kníračů
Xara: tř.mladých  - V2, rozhodčí Mgr. M. Horváth (SK)
Derča: tř. pracovní V1,VT, rozhodčí O. Zapletal
Velký úspěch 1.místo! Lucka Pustějovská+Derika Apovery, kdy ve finálových soutěžích zvítězily v DÍTĚ A PES (z obou kategorií).

26.8. - 28.8.2011 - MČR kníračů Vratimov
kde startovala Iriska s Derčou ve speciál.závodě stopy FPr 3. Tam se nám vyloženě nedařilo. Skončily jsme na 4. a 5.místě. Něco pokazil psovod, počasí a něco i hormony!

7.8.2011 Pelhřimov - záchranářské soustředění

1. - 9. 7. 2011  LVT Zbraslav, pořádaný Veronikou Staniovou, s figuranty Pavlem Soukopem a Michalem Krbcem.
Na stopy a poslušnost dohlížela Veronika Staniová. Jako bonus byla poslušnost vedená Lenkou Chmurovou a bylo se radost dívat na její přístup a práci s mládežníky. Lucinka s Xarinkou si to náramně užívaly !!!

12.6.2011 Lanškroun, Krajská výstava psů, IV. roč.Zemské koruny
Derika - tř. pracovní V1, VT,Krajský vítěz  a  Xara s Lucinkou, tř. dorostu VN.

5.6.2011 KK Hvězda-Šternberk, rozh. p. K. Štibora, Dedynka splnila zk. ZPU-2!! (98-83-86). Stopa nám vyšla vcelku dobře, ale ta poslušnost ...(náš problém a ještě ke všemu v poledne za příšerného vedra (což nás ale neomlouvá)). Obrana nebyla špatná, chybělo nám oběhnutí zástěn(také se to projevilo i na bod. ohodnocení). Díky Ing. M. Látalové - ved. klubu za možnost hostování.

28.5.2011 OKV Horka nad Moravou - rozhodčí - Ing. J. Slačková (SR)
Xarinka - tř. dorostu s Lucinkou VN
Derča - tř.pracovní V1,VT,ČKŠ
Dítě a pes - Derča+Lucka 3.místo (10dětí)

14.5.2011 České Budějovice - 9. MČR kníračů ve stopách

Iriska se umístila na 4. místě - 84 b.- p.rozhodčí R. Machová-Angelová. Toto umístění bylo pro mě jisté zklamání, ale i ponaučení. Přesto, že jsme měly nejlepší sledování stopy, ztráta bodů za neoznačený předmět byla jasná.To rozhodlo, že jsme skončily bramboroví!
Toto mistrovství hodnotím kladně po všech stránkách. Velký dík patří organizátorům, kteří byli dokonale připraveni, vše absolutně bez problémů. I počasí nám přálo.
Připravenost závodníků a jejich psů jde nahoru a také tomu odpovídá jejich bodové ohodnocení. A to je moc dobře...
http://danahaf.rajce.idnes.cz/MR_kniracu_stoparu_Ceske_Budejovice_14.5.2011/

30.4. - 1.5.2011  XV. ročník Stopařského přeboru  ZKO Nový Malín a Policie ČR
Derika - skupina A (stopa + poslušnost) 13 účastníků -6 . místo ale NEJLEPŠÍ STOPA! skupiny A (88b.). Tím, že pokazila poslušnost, se připravila o lepší umístění.
Darika -  Kikina - 9. místo, moc pěkná poslušnost.
Vzhledem k jijich mládí a nezkušenostem to nejsou špatné výsledky!!!!
Iriska  - skupina B , 17 účastníků, stopy oba dva dny. 1. den tráva- 96 bodů, 2. den  osení 94 bodů.  První tři závodníci stejný počet bodů 190 - losem jsme se umístily na 2.-3. místě.

http://zkonovymalin.webnode.com/fotogalerie/
 
23.4.2011 Úvalno OKV - úspěšný výlet na hranice s Polskem :-)
Derča - tř. pracovní V1, VT, ČKŠ
Darika (Kikina) sestra - tř. vítězů V1, VT, ČKŠ, Nej VK
Xara - tř. dorostu VN
Dítě a pes - kateg. nad 10 let  - Lucinka + Derča -  v konkurenci tří dvojic získaly 1. místo!!

17.4.2011 neděle KK Šternberk-hvězda, rozh.p .Miroslav Kašpar. Derča splnila zk.FPr.3.(94b.)Vypracování této stopy bylo radostnější, přesnější, nepásla se. Větší ztráta bodu, byla na 1. lomu, který zřejmě z důvodů zesíleného pachu falešně označila. Mírné přilehnutí 2. předmětu. Mohlo to být lepší, ale i horší! Pochvala od p.rozhodčího pochopitelně potěšila.

16.4.2011 sobota ZKO Uničov, rozh.p. Jiří Vychodil. Derča splnila zk.ZPS1
A co se nám nepovedlo?: vůbec jsem nebyla spokojená s poslušností (75b.). Stopa (88b.), zvedaly jsme po poslušnosti až ve 12.15, protože musela být položená druhá stopa z důvodů postříkání.

10.4.2011 Ostravská Národní výstava psů
Lucinka s Xarou prodělaly křest ohněm a absolvovaly svou 1.výstavu. Ve tř.štěňat se zadáním VN. Xara vše zvládla bezvadně a Lucka byla moc spokojená - již to nebylo v dětské kategorii, ale mezi dospělákama. A to je fakt vážný!
Derika- NV Ostrava,tř.pracovní, rozh. pan O.Zapletal V1,VT,CAC
Darika-Kikina(sestra), tř.otevřená ze 6 fen V1,VT,CAC, Národní vítěz! Gratulujeme!

27.3.2011 Ostrava - Poruba
Kousací super sobota !
http://sicherry.rajce.idnes.cz/Kousaci_den_Ostrava_-_Poruba_27._3._2011/

12.2.2011 se na cvičáku v Neředíně konal obranářský den s Radkem Parolkem a Pavlem Soukopem. Oběma figurantům velký dík.
Bylo to SUPER!!!!
http://sicherry.rajce.idnes.cz/Obranarska_sobota_-_Olomouc_Neredin_12._2._2011/

5.2.2011 v Zářičí jsme měli záchranářský trénink - plošné vyhledávání. Iriska je zkušená, ale Derča byla na takové akci poprvé. Byla jsem mile překvapená, jak jí to šlo.

8.1.2011 Národní výstava psů Olomouc: DERIKA se rozhodčí ze čtyř předváděných fen (tř.otevř.) nejvíce líbila. Výborný posudek, přesto skončila jako V3.(foto galer.)